REKUPERACJA

REKUPERACJA

Czy słyszeliście kiedyś hasło: „niewystarczająca wentylacja”? Czy wiedzieliście, że niekiedy to właśnie ona jest powodem złego samopoczucia? Na początku warto zadać sobie pytanie o definicje rekuperacji. Jest to sposób wentylacji pomieszczeń i budynków połączony z odzyskiwaniem ciepła. Standardowa wentylacja grawitacyjna zdaje się odchodzi w kąt na rzecz nowszych, lepszych i bezpieczniejszych form. Jak rekuperacja może pomóc alergikom? Jak działa? Czy można na tym zaoszczędzić? Chętnie i sprawnie rozwiejemy wszystkie mity związane z tym procesem.

JAK DZIAŁA REKUPERACJA?

Proces rekuperacji nie jest tak skomplikowany jak może się wydawać. Wszystko opiera się na działaniu rekuperatora, który stanowi centrum i jest kluczem całego procesu. Pobiera on powietrze z dwóch stron; jedno z zewnątrz budynku (zimne), drugie z wewnątrz (ciepłe). Spotykają się one w naszym rekuperatorze, gdzie następuje proces „oddania” temperatury – chłodne powietrze z zewnątrz otrzymuje ciepło z drugiego strumienia. Tak właśnie następuje wymiana i wentylacja mieszkań czy domów. Co ciekawe, proces rekuperacji nie tylko ogrzewa powietrze, ale i dokładnie je filtruje. Dzięki temu do pomieszczeń trafia wolne od alergenów i jakichkolwiek zanieczyszczeń.

REKUPERACJA A OSZCZĘDNOŚĆ

Coraz więcej specjalistów stwierdza, że inwestycja w system rekuperacji jest najlepszym wydatkiem, na jaki możemy się zgodzić. Oszczędzając energię oszczędzamy pieniądze. Koszty związane z ogrzewaniem i wentylacją potrafią być znacząco niższe jeżeli zdecydujemy się na rekuperacje. Finanse nie są jednak najważniejsze – czyste, przefiltrowane powietrze w mieszkaniu powinno być dla nas bezcenne i to właśnie ten aspekt powinien być dla nas kluczowy!

DLACZEGO POWINNIŚCIE ZDECYDOWAĆ SIĘ NA GREMIX?

W naszej ofercie znajdziecie pierwszorzędne rekuperatory: THESSLAGREEN, Zehnder, Wanas. Zapewniamy, że są to najlepsze dostępne na rynku opcje. Jeżeli jednak chodzi o kanały wentylacyjne proponujemy Ground-Therm. Podczas współpracy chętnie doradzimy i podpowiemy na jaki sprzęt finalnie się zdecydować. Gwarantujemy, że efekty naszej pracy zostaną z Wami na długo i (mimo upływu lat) będą się świetnie sprawować!

Macie jakieś pytania? Chcecie poznać szczegóły odnośnie współpracy? Zapraszamy do kontaktu, a chętnie rozwiejemy wszystkie możliwe wątpliwości!